Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A laborgyakorlatok és a szemináriumok tartása mellett pedig a Cambridge doktori képzésén újgenerációs rákellenes gyógyszerek fejlesztésén fog dolgozni.
Mivel az egyetemek közelében nincsenek megfizethető áron elérhető szállások, a nemzetközi hallgatók a távolabbi városokban keresnek lakhatást. Hogy megspórolják az utazással járó időt és költséget, gyakran az egyetemek állandóan nyitva tartó helyiségeikben töltik az éjszakát.
Ugyanis a brit rendszerben keresetfüggő, mikor kell elkezdeni visszafizetni és ők nem kerestek még a határérték felett. Ebben az esetben lehet kérni visszatérítést, de nem egyszerű a helyzet.
Sikora Gréta már leadta a jelentkezését a Budapesti Corvinus Egyetemre, amikor úgy döntött, jelentkezik az Oxfordi Egyetem Economics and Management szakára is. A képzésre végül mindössze a jelentkezők 5 százaléka került be, köztük a gyöngyösi diáklány is.
Nem nehéz kitalálni, mi okozta a komoly visszaesést - a friss felmérések szerint a Brexit hatására megnövekedett költségek rettentik el a legjobban a felvételizőket.
Negyven százalékkal kevesebb EU-s hallgató jelentkezett a brit egyetemekre 2021-ben, mint egy évvel korábban. Helyettük más országok - például Hollandia - felsőoktatását választják.
A brit egyetemekre felvételizőknek egy personal statementet is be kell adniuk, amelyben saját erősségeikről, érdeklődésükről, szakmai és egyéb tapasztalataikról kell írniuk. A levelet azonban egyre gyakrabban a szülők írják meg.
Oxford, St Andrews, Cambridge - nem meglepő, hogy a legnevesebb brit egyetemeken szerzett Vilmos herceg, Beatrix hercegnő és Károly herceg is. De van olyan királyi sarj, aki kevésbé ismert egyetemen tanult.
Nem az Oxford vagy a Cambridge, hanem Skócia legrégebbi egyeteme, a St Andrews vezeti a The Times Good University Guide című kiadványának felsőoktatási ramgsorát.
Nem elég a Brexit okozta felfordulás, újabb kihívásokkal kell szembenézniük a brit egyetemeknek, ha kitartanak a magas tandíjak és az online oktatás mellett - derül ki egy friss jelentésből.